INTERNET RADIOWY

 

Kontakt :

Dział Techniczny    techniczny@getfiber.pl

Paweł     pawel@getfiber.pl  570-007-800

Adam   adam@getfiber.pl  570-007-900

 

Przepustowości uzależnione od lokalizacji od 20 Mbps  do  150 Mbps.

W większości przypadków wycena i oferowane parametry łącz muszą być poprzedzone

pomiarami lokalizacyjnymi.

 

Brak dostępu do infrastruktury światłowodowej nie zawsze pozbawia nas możliwości korzystania w domu z szybkiego internetu.  Aby korzystać z internetu radiowego wystarczą tylko nadajnik oraz odbiornik – bez żadnych kabli.  A to oznacza, że nawet  w bardzo małej miejscowości można stać się odbiorcą internetu. Połączenie to jest tańsze niż linia dzierżawiona. System składa się z dwóch zasadniczych grup elementów: są to jednostki abonenckie oraz stacje bazowe. W skład jednostki abonenckiej wchodzi antena abonencka oraz modem podłączany bezpośrednio do komputera użytkownika. Anteny abonenckie instalowane są na ścianach lub masztach, tak aby uzyskać jak najlepsze warunki transmisji radiowej.

 

Pracujemy dla średnich i dużych przedsiębiorstw oraz podmiotów sektora publicznego. Uważnie słuchamy i definiujemy indywidualne potrzeby biznesowe naszych klientów. Dzięki ponad 20-letniej obecności na rynku oraz zespołowi doświadczonych inżynierów, którzy sprawnie określają potrzeby, jesteśmy w stanie zapewnić rzetelną i stabilną obsługę.

 

Nową jakość w transmisji bezprzewodowej wprowadziła firma Ubiquiti Networks, system „Airmax” wykorzystuje transmisje TDMA w pasmie 5GHzw zmodyfikowanym przez firmę Ubiquiti standardzie 802.11n „MIMO”, wykorzystującym do transmisji 2 niezależne tory radiowe. Dla wielu z nas to obecnie jedyna możliwość posiadania w domu komfortowego i niezawodnego łącza, pozwalającego nie tylko przeglądać strony internetowe i korzystać z poczty elektronicznej, ale też oglądać filmy, słuchać muzyki, czy przesyłać większe pliki. System jest oparty na protokole IP i otwartych standardach, dzięki czemu pozwala na łatwe modernizowanie i rozbudowę usług dla wymagających klientów ale także dla strefy biznesu.